Wilhelm Siegert: En Fazla 2-3 Gün İçerisinde

Kurmaylarına İngiliz Ordusu’nun En Fazla 2-3 Gün İçerisinde Gelibolu Yarımadası’nı Tahliye Edeceği Kanaatini Bildirdi

Alman Kraliyet Hava Servisi Müfettişi Binbaşı Wilhelm Siegert Binbaşı Erich Von Serno ile 577 kuyruk numaralı Albatros C.1 tipi uçakla önce İstanbul’a oradan da Çanakkale Cephesi’ne uçtu.

Çanakkale Cephesi’ndeki durumu bizzat değerlendirmek isteyen müfettiş Siegert Çanakkale Cephesi’nde Galata Meydanı’nda saat 14:15’te Alman Pilot Teğmen Arthur Faller’in idaresindeki AK-7 kuyruk numaralı Albatros C.1 tipi uçakla havalandı.

Eceabat, Kirte ve İmroz Adası’nda gerçekleştirilen keşif harekatında müfettiş Siegert tahliye çalışmalarını bizzat gördü.

Galata Meydanı’na geri dönen Müfettiş Wilhelm Siegert cephedeki teftişlerine devam ederken akşam saatlerinde Galata Meydanı’ndan hareketle Alman Pilot Üsteğmen Fünfhausen ve Rasıt Üsteğmen Schilicting idaresinde ikinci bir keşif harekatı gerçekleştirdi.

Bu keşif harekatında sahil şeridi ve adalar gözlemlendi. Çanakkale Ordusu’na ait askeri malzemelerin sahillerde yakıldığı ve Seddülbahir Cephesi’nde İngiliz Askerleri’nin tahliye iskeleleri ile gemilere bindiği keşif raporuna not edildi.

Alman Kraliyet Hava Servisi Müfettişi Binbaşı Wilhelm Siegert’ın bizzat katıldığı teftişler sonrasında gerçekleştirdiği toplantıda kurmaylarına İngiliz Ordusu’nun en fazla 2-3 gün içerisinde Gelibolu Yarımadası’nı tahliye edeceği kanaatini bildirdiği öğrenildi.

Etiketler

Bunlarada göz atabilirsiniz...

0 thoughts on “Wilhelm Siegert: En Fazla 2-3 Gün İçerisinde”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya’da Çanakkale

Çanakkale Türküsü

Kategoriler

Anket

Çanakkale Deniz Savaşları’nda 276 kg.’lık top mermisini tek başına kaldırarak düşman zırhlısını batıran Seyit Onbaşı’nın batırdığı zırhlının adı nedir?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Günlük Arşiv

Ocak 2018
PSÇPCCP
« Oca  
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Follow Us